Wycieczka do Kielc

W dniu 10.06.2019r. uczniowie klas IIII, IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce do Kielc. W programie przewidziana była wizyta w Parku Trampolin, Parku Linowym i Amfiteatr .  Wszyscy pokonali kolorowe trasy w Parku Linowym, wybawili się na trampolinach i podziwiali piękne widoki na kieleckiej kadzielni. Mimo upalnej pogody wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

Park Bolmin

 

17 kwietnia uczniowie z klasy III, IVa i IV b wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Bolmin. Na początku obejrzeliśmy ciekawy film o naszym układzie słonecznym w technologii 5D, potem skorzystaliśmy z wielu wspaniałych atrakcji , które na nas czekały –między innymi:  park linowy z różnymi trasami, trenażer lotów, tor wyścigowy z elektronicznymi samochodami, elektryczne pojazdy. Mogliśmy także przeżyć fantastyczne przygody zjeżdżając na deskorolkach, paralotniach, motorach , rollercoasterze w symulatorze wirtualnej rzeczywistości. Była to wspaniała i pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka.

Zalew

 

W poniedziałek 15 kwietnia klasy III, IVa i IVb wyruszyli na pieszą wycieczkę nad zalew do Nieskurzowa Starego. Mimo chłodu trasę pokonaliśmy w bardzo dobrych humorach. Na miejscu chłopcy pomagali rozpalić ognisko a dziewczynki szykowały kiełbaski. Po posiłku udaliśmy się na plac zabaw. Dziewczynki i chłopcy wspólnie pokonywali  tor przeszkód, wpinali się po linach, zjeżdżali i grali w piłkę. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Krakowa

 

Uczniowie z klas III, IVa i IV b wybrali się na wycieczkę do Krakowa w dniu 3 kwietnia.  Autokar czekał na nas o godzinie 8:00. Podróż minęła nam miło i szybko. Pierwszym punktem wycieczki była wystawa historyczna z klocków lego. Byliśmy zachwyceni sposobem pokazania naszej historii- oglądaliśmy wspaniałe rekonstrukcje wielkich bitew i wydarzeń- największe wrażenia zrobiła na nas bitwa pod Grunwaldem- zarówno rycerze, konie, zbroje , pole bitwy a nawet miecze wykonane były z klocków lego. Następnie przeszliśmy do sali gdzie pokazane były ogromnych rozmiarów konstrukcje wykonane w całości ze stali- samochody i postacie z filmów. Po zakończeniu zwiedzania wystawy udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, zobaczyliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel i zjedliśmy pyszne lody na ul. Floriańskiej. Kolejną atrakcją jaka na nas czekała było krakowskie ZOO. Mogliśmy tam obejrzeć zwierzęta z całego świata, zarówno sympatyczne szympanse jak i groźne anakondy. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu i najmilsze w roku. Uczniowie klas I- III SP w Baćkowicach uczcili to  wyjątkowe wydarzenie  dnia 14.02.2019 r. w Gminnej Świetlicy w Baćkowicach.

Zaproszonych gości powitał dyrektor Zbigniew Majecki i wicedyrektor Alicja Czekaj.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy – p. Marian Partyka, Przewodniczący Rady Gminy - p. Krzysztof Grzyb, Ks. Proboszcz – Jerzy Kubik.

Występ artystyczny przepełniony był  scenkami kabaretowymi, tańcem i koncertem życzeń. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Konkurs plastyczny

Dnia 10 grudnia 2018 roku Maria Smoleń została wyróżniona w konkursie plastycznym pt. ,,Mój Kosmos” organizowanym przez "Mobilne planetarium ".

Warsztaty

Dnia 6 grudnia 2018 uczniowie  klasy 2 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych  w Pizzerii w Baćkowicach. Przygotowywali i formowali ciasto, dobierali składniki do własnej pizzy. Na zakończenie odbyła się degustacja samodzielnie  przygotowanego wypieku.

Nasze pasje

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy II  rozpoczęli cykl spotkań pod hasłem ,,Nasze pasje”. Prezentując swoje zainteresowania dzielą się z rówieśnikami swoją wiedzą , książkami na temat swojej pasji  i sukcesami.