Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywane były w dn. 08.10.2019 r. w Rytwianach. Startowały również  cztery 10 – osobowe  drużyny z naszej szkoły. Nie zdobyły one tym razem znaczących miejsc, ale cieszy nas fakt, że byli chętni do przebiegnięcia dystansu 800 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) i porównanie swoich możliwości z koleżankami i kolegami ze szkół z całego województwa.

Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich

Finał Wojewódzki SP w sztafetach pływackich odbył się 28.11.2019 r. na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. Efekty zawodów dla naszej szkoły to trzy VI miejsca, które zdobyły dziewczęta z klas VII i VIII, dziewczęta z klas VI, V i III oraz chłopcy z klas VI, V, IV i III. Najlepszy wynik zanotowali chłopcy z klas VII i VIII, zajmując IV miejsce.

Wynik sportowy sztafet chłopców starszych, biorących udział w rywalizacji:

1. ZSOMS w Ostrowcu Św. – 2.16,36
  2. SP Połaniec – 2.42,26
  3. SP nr 4 Sandomierz – 2.47,64
  4. 4.       SP Baćkowice – 2.49,64      (Hubert Koper, Jakub Pierściński, Jakub Flis, Jakub Zdziebło,  Daniel Brodawka, Karol Gierada, Michał Misztal, Bartłomiej Karcz)
  5. SP nr 3 Kazimierza Wielka – 3.00,89
  6. SP nr 25 Kielce – 3.13,75
  7. SP nr 1 Końskie – 3.20,77

Turniej Piłki Nożnej

04.03.2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Opatowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora pod honorowym patronatem Burmistrza Opatowa Grzegorza Gajewskiego. Reprezentanci naszej szkoły w kategorii wiekowej ur. w 2011 r. i młodsi w składzie: Filip Kot, Adam Dobrowolski, Jakub Kargul, Hubert Staniek, Kacper Ciepiela, Kuba Wojtaszewski, Bartosz Kończyk i Fabian Słomka  zajęli III miejsce. Rozegrali bardzo dobre mecze i godnie reprezentowali szkołę. Oby tak dalej!

Sztafetowe Biegi Rozstawne

Zawody w Sztafetowych Biegach Rozstawnych w Strawczynie 24 maja 2019 r. przejdą z pewnością do szkolnej historii. Debiutowały w nich reprezentacje dziewcząt i chłopców naszego ZSP i od razu uzyskały wspaniałe wyniki. W sztafecie szwedzkiej (100m, 200m, 300m, 400m) chłopcy w składzie: Bartłomiej Grzesik, Damian Wiśniewski i Hubert Roszczypała zajęli I miejsce wprawiając w zdumienie wszystkich obecnych na zawodach , nawet mistrzów województwa z ubiegłego roku. Dziewczęta biegły w składzie: Aleksandra Grzyb, Natalia Grzyb, Klaudia Stańczak i Zuzanna Mruk i zajęły II miejsce czyli zostały wicemistrzyniami województwa świętokrzyskiego, przegrywając tylko z koleżankami z Oblęgorka. Gratulujemy!

Półfinały wojewódzkie w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

27 maja br. w Baćkowicach odbył się turniej półfinałowy ŚIMS w piłce nożnej dziewcząt z udziałem zespołów gospodyń z Baćkowic, Bidzin, Rzepina (powiat starachowicki) i Smerdyny (powiat staszowski). Rywalizację wygrały dziewczęta z Bidzin, na II miejscu sklasyfikowane zostały Baćkowice. Chłopcy swoje zawody półfinałowe rozgrywali tydzień wcześniej w Starachowicach i zajęli tam zaszczytne III miejsce.

"Ręczna na ORLIKU"

W Piórkowie odbył się finał wojewódzki turnieju „Ręczna na Orliku” z udziałem drużyny z naszej szkoły w składzie: Natalia Brodawka, Filip Stańczak, Wiktor Prusik, Dawid Kaczmarczyk, Michał Bernacki B, Szymon Karcz, Mateusz Wójtowicz, Kacper Kot i Maciej Dąbrowski. „Nasi szczypiorniści” nie przestraszyli się m.in. mistrzów z ubiegłego roku, zagrali bez kompleksów i wygrali całe zawody. Otrzymali puchar i pamiątkowe medale. Jako Mistrzowie Województwa tydzień później wzięli udział w Finale Ogólnopolskim tego turnieju  w Kaliszu, gdzie rywalizowali z zespołami piłkarzy ręcznych z całej Polski.  Choć nie zdobyli miejsca na podium przeżyli fajną przygodę i przywieźli ze sobą wiele wrażeń, doświadczeń i zapału do dalszego sportowego treningu.

Zawody - piłka nożna

9 maja 2019 r. na Orliku w Baćkowicach odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej dziewcząt.  Zacięty i wyrównany mecz z dziewczętami z Bidzin zakończył się sprawiedliwym remisem 3 x 3. Obydwa zespoły uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich. Dzień później, w piątek, w Ożarowie awans do półfinałów wojewódzkich w piłce nożnej wywalczyli również chłopcy. Zajęli wśród 6 zespołów z powiatu opatowskiego II miejsce, ustępując gospodarzom tylko mniejszą ilością zdobytych bramek w całym turnieju.

Turniej Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion"

W dniach 28 i 29 marca 2019 r. na stadionie w Nowinach odbywały się Finały Wojewódzkie Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” z udziałem drużyn z naszej szkoły: chłopców w kategorii U 10 i dziewcząt U 8. Dziewczęta z klasy I SP sprawiły nam i sobie miłą niespodziankę i mimo, że nie mają zbyt dużego doświadczenia piłkarskiego zajęły w turnieju wspaniałe III miejsce! Dziewczęta wystąpiły w składzie: Ewa Pargieła, Zosia Wesołowska, Nikola Baka, Maja Duda, Kamila Kaczmarczyk oraz Lena Włodarczyk – bramkarka, która została uznana najlepszą bramkarką zawodów. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningu i sukcesów w przyszłości!

XXIV Turniej Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej

W sobotę 23 marca 2019 r. w hali sportowej w Bogorii odbył się XXIV Turniej Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki Krzysztofa Tworka, w którym biorą udział reprezentacje gmin będących członkami EZGDK. Od początku rozgrywania turnieju bierze w nim udział drużyna naszej szkoły, w tym roku zajmując zaszczytne  III miejsce. Najlepszym zawodnikiem zawodów został wybrany Bartłomiej Grzesik. Wraz z nim w skład drużyny weszli: Kamil Rej (B), Jakub Pierściński, Bartosz Stańczak, Mikołaj Kargul, Wiktor Świątek, Hubert Roszczypała. Gratulacje!

Turniej powiatowy w drużynowym tenisie stołowym

07.02.2019 r. (czwartek) w sali gimnastycznej ZSP w Baćkowicach odbył się turniej  powiatowy Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyły dziewczęta z Iwanisk i Piórkowa, dalsze miejsca zajęły zespoły z Baćkowic i Bidzin.   W kategorii chłopców najlepsi okazali  się zawodnicy z Iwanisk (dwie drużyny) i to oni będą reprezentować powiat opatowski w półfinałach wojewódzkich. W rywalizacji wzięły udział jeszcze po 2 zespoły z Bidzin, Baćkowic i Wojciechowic oraz z Piórkowa i Ujazdu. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Zasadowska, Kamila Przydatek, Dominik Skrzątek, Hubert Roszczypała, Piotr Dąbrowski i Paweł Nowakowski. Gratulujemy ambicji i woli walki!

Mistrzostwo Województwa obronione!

Finał Wojewódzki w mini - piłce nożnej dziewcząt odbył się w Skarżysku Kam. w dn. 11.12.2018 r. Wzięło w nim udział 9 drużyn, które wcześniej wygrały swoje półfinały.

Baćkowice -  Końskie 3 : 1

Po wygranej w swojej grupie dziewczęta weszły do finału.
Wyniki meczów naszej drużyny w fazie finałowej:

Baćkowice-  Łopuszno 2 : 1

Baćkowice – Skarżysko Kam. 1 : 1   rzuty karne:  2 : 0 dla Baćkowic

W wyniku rywalizacji I miejsce w województwie świętokrzyskim wywalczyła drużyna SP z Baćkowic, przed Skarżyskiem i Łopusznem. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Natalia Brodawka. Oprócz Natalki naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kot, Paulina Pargieła, Patrycja Bera B, Natalia Smoleń, Julia Dąbrowska i Aleksandra Wiewiór.

Półfinał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt

28 listopada br. w hali sportowej GOS w Pawłowie przy Szkole Podstawowej w Pawłowie rozegrano jeden z półfinałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt. Wzięło w nim udział 5 zespołów reprezentujących powiaty: kielecki (Suków), opatowski (Baćkowice), ostrowiecki (Kunów) starachowicki (Rzepin) i staszowski (Łubnice). Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Pargieła, Natalia Kot, Patrycja Bera (B), Natalia Brodawka, Natalia Smoleń, Aleksandra Wiewiór i Julia Dąbrowska wygrała te zawody i zakwalifikowała się do finału województwa świętokrzyskiego, który odbędzie się 11 grudnia w Skarżysku Kamiennej.

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Tegoroczne eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbywały się w Ożarowie w dniach 15 i 16 października. Wzięło w nich udział 4 drużyny z naszej szkoły. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyły sobie 3 z nich: chłopcy U8 i U10 oraz dziewczęta w kategorii wiekowej U8. Dalszy ciąg rozgrywek na wiosnę. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

Tegoroczny Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora, w którym wzięły udział cztery drużyny zakończył się triumfem klasy III B, która wygrała wszystkie swoje mecze.

Miejsce II - ie wywalczyli chłopcy z klasy VII.

Królem Strzelców (11 bramek) i Najlepszym Zawodnikiem został uznany Bartłomiej Grzesik a Najlepszym Bramkarzem - Kamil Rej.