Świat zawodów

We wtorek 9 kwietnia uczniowie klasy ósmej (w ramach doradztwa zawodowego) udali się do Szwalni WOJDAK na interaktywne spotkanie „Synergia szkoły i zakładu pracy – kluczem do sukcesu w kształceniu zawodowym”. W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in.: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Wójt Gminy Baćkowice Marian Partyka, dyrektor Niepublicznego Technikum im. Gen. Andersa w Opatowie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz przedstawiciel Politechniki Łódzkiej. W trakcie spotkania ósmoklasiści poznali organizację i warunki kształcenia praktycznych przedmiotów zawodowych. Następnie obejrzeli pokazy przygotowane specjalnie dla nich. Na stoisku „informatycznym”, które cieszyło się największym zainteresowaniem, mieli możliwość rozebrania i składania komputerów. Stoisko „krawieckie” dało pokaz szycia i przyszywania guzików, a „wojskowe” możliwość przymierzenia masek oraz zobaczenia i dotknięcia broni. Przy stoisku „wizażu i stylizacji” uczniowie mogli nie tylko obserwować wykonanie profesjonalnego makijażu, ale także uzyskać wskazówki, jak samemu zrobić makijaż. Na zakończenie spotkania ósmoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki.