Wycieczka proekologiczna

20 maja 2024r. uczniowie klasy I i II byli na edukacyjnej wycieczce w ZUOK w Janczycach i Oczyszczalni w Piskrzynie. Poznali technologie utylizacji śmieci. W Oczyszczalni Ścieków w Piskrzynie zapoznali się z etapami oczyszczania wody. Wycieczka była cenną lekcją proekologiczną.

Egzamin ósmoklasisty 2024

 W bieżącym roku szkolnym 14, 15 i 16 maja zadania egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego rozwiązywało 14 uczniów naszej szkoły. Egzamin ósmoklasisty to dla nich pierwszy tak poważny sprawdzian wiedzy. Galowe stroje, losowanie miejsc, zakaz wnoszenia na salę telefonów komórkowych sprawiają, że ma on wyjątkowy charakter. Życzymy naszym uczniom zadowalających ich wyników oraz pozytywnego przejścia rekrutacji do wybranych przez siebie szkół.

Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

W dniach 7- 8 maja 2024 roku uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty wydawnictwa NOWA ERA. Jest to sprawdzenie umiejętności
z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej, a uzyskane wyniki pozwalają lepiej poznać kompetencje dzieci po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej.

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor witając przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną. Następnie wystąpiły najstarsze przedszkolaki, nastąpiło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Podczas przedstawienia uczniowie przybliżyli wszystkim zgromadzonym najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego oraz przygotowaniem i uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję obejrzeć popisy taneczne uczniów klasy Va i klasy II oraz wysłuchać gry na skrzypcach i na keyboardzie w wykonaniu naszych uczennic. Występ uświetniły także patriotyczne piosenki zaśpiewane przez chór szkolny.  

Z pewnością atmosfera tego dnia, którą potęgowały galowe stroje uczniów i przedszkolaków, biało-czerwone flagi i piękne dekoracje, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Festiwal Nauki

W dniach 25-26 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki, który w tym roku wprowadził nas w świat kosmosu. Gościliśmy Planetobus z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to mobilne planetarium, na którego półokrągłym "suficie" społeczność szkolna oglądała pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z CKN. W specjalnym namiocie zobaczyła niebo pełne gwiazd, poznała najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Mamy nadzieję, ze po takiej lekcji astronomii wszyscy z zaciekawieniem będą patrzeć w niebo. "W drugim dniu festiwalu  uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w grupowych „Zmaganiach Naukowych” rozwiązując zadania z  nauk matematyczno - przyrodniczych oraz prezentując doświadczenia. Obydwie grupy poradziły sobie  bardzo dobrze.  Tradycyjnie wszyscy uczestnicy zmagań dostali certyfikaty „Uczeń sukcesu” oraz naukowe cukierki.

Dzień Ziemi

 

Dzień Ziemi obchodzony co rocznie 22 kwietnia jest czasem refleksji nad tym, jak możemy chronić i pielęgnować naszą jedyną oazę życia, aby była zdrowa, piękna i czysta. W naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel, którego tematyka miała za zadanie poszerzyć świadomość ekologiczną uczniów oraz inspirować ich do życia w zgodzie z naturą. Występy młodych artystów uświetniły piosenki ekologiczne w wykonaniu szkolnego chóru.

"Kreatywnie i zdrowo"