Projekt czytelniczy

W roku szkolnym 2020/2021 nasza  szkoła została zgłoszona do projektu czytelniczego „Reading is magic” . Projekt jest realizowany na lekcjach języka angielskiego w klasach 2-3 przy wsparciu wydawnictwa Pearson.

Nauczyciel wprowadza dzieci w świat książek w języku angielskim . Podczas zajęć czytane są książeczki z serii Pearson English Kids Readers. W książkach tych występują ci sami bohaterowie, których uczniowie znają z bajek Disneya i podręczników New English Adventure, dzięki czemu nauka języka angielskiego jest dla uczniów interesująca i angażująca. Książki zostały pozyskane z wydawnictwa Pearson.

Koordynator projektu: Anna Kargul

Prowadzący: Anna Kargul, Katarzyna Kujszczyk

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

   Inauguracja roku szkolnego 2020/2021                         

Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach informuje, że względu na COVID – 19 nie będzie uroczystej inauguracji roku szkolnego 2020/2021. 1 września odbędą się natomiast spotkania Dyrektora z Uczniami, Rodzicami i Wychowawcami klas wg następującego harmonogramu:

 

  • godz. 8.00 klasy IV-VIII (boisko szkolne „Orlik”)
  • godz. 9.00 klasy I-III (boisko szkolne „Orlik”)

 

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych spotkania te zostaną przeniesione do budynku szkoły.

 1 września uczniowie klas 1 - 3 szkoły podstawowej otrzymają z biblioteki szkolnej podręczniki i materiały ćwiczeniowe, a wszyscy dojeżdżający bilety miesięczne. Przypominam jednocześnie, że osoby korzystające z komunikacji publicznej powinny być wyposażone w maseczki ochronne zasłaniające usta i nos.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa zamieszczonymi na stronie internetowej Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach(zspbackowice.vot.pl).

     Dyrektor

Zbigniew Majecki

Wydawanie zaświadczeń o wynikach egzaminu

Drodzy Absolwenci!
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty wraz z potwierdzonymi kopiami będą wydawane w szkole (wejście od strony boiska Orlik) w dniu 3 sierpnia w godz. 900-1000. Potwierdzoną kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu należy doręczyć do wybranej szkoły ponadpodstawowej w terminie do 4 sierpnia.
W piątek 31 lipca o godzinie 1230 (przy wejściu na boisko Orlik) będzie możliwość odbioru danych dostępowych do panelu ucznia w celu sprawdzenia swoich wyników egzaminu.

 

                                                                                                                         Pozdrawiam i życzę udanych wakacji
                                                                                                                                                Dyrektor
                                                                                                                                         Zbigniew Majecki

"Be like a Youtuber"

W mijającym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 5a: Klaudia, Piotrek, Oliwka i Martyna brali udział w zajęciach rozwijających z języka angielskiego „Be like a Youtuber” prowadzonych przez p. Annę Kargul. Uczniowie nagrywali krótkie filmiki przedstawiające scenki rodzajowe w języku angielskim, a efekt ich pracy możecie podziwiać na kanale COOLSQL założonym przez nich. Link znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCOLFvl0kQfamPiD2L9P0E1w.

Podziękowanie uczniów klasy ósmej

Film dla absolwentów

WF w klasie Ia

Wychowanie fizyczne zdalnie w domu? Czemu nie! Uczniowie klasy Ia  świetnie dali radę! Przy ogromnym zaangażowaniu rodziców, którym dziękujemy, wszystko wyszło super. Zobaczcie sami!

Link do filmu

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur Matematyczny 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06.

Miło nam poinformować, że z naszej szkoły wyróżnienie otrzymało 5 uczniów:

W kategorii Maluch :

Smoleń Maria, Chyc Kacper  - klasa III

W kategorii Beniamin :

Bernacka Klaudia klasa Va, Baśkiewicz Wiktoria, Dąbrowski Maciej – klasa Vb

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Zwrot nadpłaty za żywienie w stołówce szkolnej

Rodziców dzieci korzystających ze stołówki szkolnej prosimy o wypełnienie i odesłanie na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. załączonego wniosku o zwrot nadpłaty za żywienie, powstałej w wyniku zawieszonych zajęć edukacyjnych.

 

 

Wyjątkowy Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy tradycyjnie Dzień Dziecka. W naszej szkole zorganizowaliśmy „Wyjątkowy Dzień Dziecka” – osobno, a jednak razem. Był to Dzień bez zdalnego nauczania. Kto chciał, mógł w tym dniu zrobić coś zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i pasjami oraz podzielić się swoją radością z innymi, np. zrobić ciekawe zdjęcie, coś ugotować lub upiec, przeprowadzić eksperyment naukowy itp. 

Na ogłoszone  przez Samorząd Uczniowski konkursy odpowiedziało  43 dzieci.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Czerwińska, Anna Kargul, Teresa Koza, Marta Kuchniak, w każdej kategorii wyłoniła  Laureatów:

Czytaj więcej...

The Big Challenge

W piątek 22.05 uczniowie klas 5, 6, 7 oraz 8 naszej szkoły pod opieką pań: Anny Kargul i Justyny Grzyb przystąpili do międzynarodowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge. Celem konkursu jest motywowanie do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Test konkursowy sprawdza wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki i ogólnej znajomości kultury oraz umiejętności rozumienia ze słuchu i czytania ze zrozumieniem. W związku z obowiązującym zawieszeniem zajęć w szkołach, konkurs ten uczniowie pisali online w swoich domach. Trzymamy kciuki za wyniki!

Dzień Dziecka

Link do plakatu