"Żyj smacznie i zdrowo"

Nasz szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu "Żyj smacznie i zdrowo". Partnerem społecznym tej akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności przy współpracy z Polskim Instytutem Nauk Żywieniowych oraz Wydziałem Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Najważniejszym celem projektu jest nauka zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania poszerzona o informacje z dziedziny ekologii. Postawa ekologiczna powinna towarzyszyć nam codziennie w trakcie przygotowywania posiłków, zakupów oraz wyborów konsumenckich. Dla uczestników programów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl. można znaleźć szereg żywieniowych porad i wskazówek, wziąć udział w interesujących konkursach oraz zadać pytanie dietetyczce i profesjonalnemu kucharzowi.
Ponadto na profilu www.facebook/zyjsmacznieizdrowo każdego dnia będzie można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy, ciekawostki żywieniowe, zagrać o atrakcyjne i wartościowe nagrody w konkursach  oraz obejrzeć filmy edukacyjne i kulinarne z udziałem gimnazjalistów.

Akcja edukacyjna zakończy się konkursem, do którego zgłoszeni zostali uczniowie z klasy Ia, IIa, IIb i IIIb.