Wycieczka do Kielc

W dniu 10.06.2019r. uczniowie klas IIII, IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce do Kielc. W programie przewidziana była wizyta w Parku Trampolin, Parku Linowym i Amfiteatr .  Wszyscy pokonali kolorowe trasy w Parku Linowym, wybawili się na trampolinach i podziwiali piękne widoki na kieleckiej kadzielni. Mimo upalnej pogody wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

Park Bolmin

 

17 kwietnia uczniowie z klasy III, IVa i IV b wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Bolmin. Na początku obejrzeliśmy ciekawy film o naszym układzie słonecznym w technologii 5D, potem skorzystaliśmy z wielu wspaniałych atrakcji , które na nas czekały –między innymi:  park linowy z różnymi trasami, trenażer lotów, tor wyścigowy z elektronicznymi samochodami, elektryczne pojazdy. Mogliśmy także przeżyć fantastyczne przygody zjeżdżając na deskorolkach, paralotniach, motorach , rollercoasterze w symulatorze wirtualnej rzeczywistości. Była to wspaniała i pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka.

Zalew

 

W poniedziałek 15 kwietnia klasy III, IVa i IVb wyruszyli na pieszą wycieczkę nad zalew do Nieskurzowa Starego. Mimo chłodu trasę pokonaliśmy w bardzo dobrych humorach. Na miejscu chłopcy pomagali rozpalić ognisko a dziewczynki szykowały kiełbaski. Po posiłku udaliśmy się na plac zabaw. Dziewczynki i chłopcy wspólnie pokonywali  tor przeszkód, wpinali się po linach, zjeżdżali i grali w piłkę. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Krakowa

 

Uczniowie z klas III, IVa i IV b wybrali się na wycieczkę do Krakowa w dniu 3 kwietnia.  Autokar czekał na nas o godzinie 8:00. Podróż minęła nam miło i szybko. Pierwszym punktem wycieczki była wystawa historyczna z klocków lego. Byliśmy zachwyceni sposobem pokazania naszej historii- oglądaliśmy wspaniałe rekonstrukcje wielkich bitew i wydarzeń- największe wrażenia zrobiła na nas bitwa pod Grunwaldem- zarówno rycerze, konie, zbroje , pole bitwy a nawet miecze wykonane były z klocków lego. Następnie przeszliśmy do sali gdzie pokazane były ogromnych rozmiarów konstrukcje wykonane w całości ze stali- samochody i postacie z filmów. Po zakończeniu zwiedzania wystawy udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, zobaczyliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel i zjedliśmy pyszne lody na ul. Floriańskiej. Kolejną atrakcją jaka na nas czekała było krakowskie ZOO. Mogliśmy tam obejrzeć zwierzęta z całego świata, zarówno sympatyczne szympanse jak i groźne anakondy. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu i najmilsze w roku. Uczniowie klas I- III SP w Baćkowicach uczcili to  wyjątkowe wydarzenie  dnia 14.02.2019 r. w Gminnej Świetlicy w Baćkowicach.

Zaproszonych gości powitał dyrektor Zbigniew Majecki i wicedyrektor Alicja Czekaj.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy – p. Marian Partyka, Przewodniczący Rady Gminy - p. Krzysztof Grzyb, Ks. Proboszcz – Jerzy Kubik.

Występ artystyczny przepełniony był  scenkami kabaretowymi, tańcem i koncertem życzeń. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Konkurs plastyczny

Dnia 10 grudnia 2018 roku Maria Smoleń została wyróżniona w konkursie plastycznym pt. ,,Mój Kosmos” organizowanym przez "Mobilne planetarium ".

Warsztaty

Dnia 6 grudnia 2018 uczniowie  klasy 2 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych  w Pizzerii w Baćkowicach. Przygotowywali i formowali ciasto, dobierali składniki do własnej pizzy. Na zakończenie odbyła się degustacja samodzielnie  przygotowanego wypieku.

Nasze pasje

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy II  rozpoczęli cykl spotkań pod hasłem ,,Nasze pasje”. Prezentując swoje zainteresowania dzielą się z rówieśnikami swoją wiedzą , książkami na temat swojej pasji  i sukcesami.

Czytajmy dzieciom książki

W dniu 4 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III rozpoczęli cykl spotkań z interesującą książką  pod hasłem „Poranki z książką”. Cykl głośnego czytania przez dorosłych organizowany jest w ramach projektu "Czytajmy dzieciom książki"". Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Tego dnia uczniowie mieli okazje wysłuchać książek Alexander Steffensmeier - Krowa Matylda i jej przygody. Dzieci pilnie słuchały opowiadań i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Dzień Niepodległości

Dnia 8 listopada uczniowie klasy I,II i III przedstawili  montaż słowno - muzyczny dla młodszych kolegów z Przedszkola w Baćkowicach. Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Pieśni patriotyczne i utwory literackie  pozwoliły młodemu widzowi zrozumieć uczucia walczących o niepodległość. 

Mobilne Planetarium

27 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie Mobilnego Planetarium „Mój kosmos”. Próbowali odpowiedzieć sobie na pytania związane z kosmosem. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Rajd

W dniu 19.09.2018r. uczniowie klas IV a i IV b wybrali się na rajd pieszy do lasu w Niekurzowie Starym. Dla niektórych uczestników był to pierwszy rajd pieszy w życiu. Wyruszyliśmy o godzinie 9:00, do pokonania mieliśmy 5 kilometrów.  W miłej atmosferze- przy pięknej aurze dotarliśmy do celu. Zjedliśmy pyszne kiełbaski własnoręcznie pieczone w ognisku. Czas ten spędziliśmy na miłych rozmowach, grach i zabawach integracyjnych. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 

Spotkanie z policjantem

14 września odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z asp. Radosławem Kapturem, policjantem KPP w Opatowie, który przypomniał dzieciom jak bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły.

"Bezpieczne wakacje"

W dniu 20 czerwca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z dzielnicowym panem Mateuszem Papajem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie wypoczynku wakacyjnego, pomoc w gospodarstwie oraz poruszanie się po drogach.