Laboratoria Przyszłości - działania z wykorzystaniem pozyskanego sprzętu

W naszej szkole sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości był wykorzystywany przez cały rok. Podczas zajęć z robotyki klasy 5, 4a, 4b korzystali z mat dla robotów. Uczniowie z klasy 4a i 5 poznali podstawy projektowania w druku 3D. Mogli zaprojektować i wydrukować breloczki.

 Na drukarce 3D drukowaliśmy medale, statuetki oraz nagrody w konkursach, które były organizowane w naszej szkole min. Mistrz Tabliczki Mnożenia, Król i Królowa balu karnawałowego, Festiwal Nauki. Na zakończenie roku drukowaliśmy niespodzianki dla ósmoklasistów. 

Za pomocą sprzętu audio-video dokumentowaliśmy liczne uroczystości szkolne. Uczniowie klasy 8 wykorzystywali sprzęt do tworzenia filmów na konkursy. 

W styczniu gościliśmy ekspertów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

Na zajęciach techniki uczniowie wykorzystywali sprzęt do szycia, gotowania i pistolety do kleju na gorąco.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4a i 4b wraz z rodzicami wykorzystywali sprzęt do szycia i gotowania.

Laboratoria Przyszłości - gotowanie i szycie z rodzicami

 

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4a i 4b mieli możliwość miło spędzić czas, ze swoim rodzicami i wychowawcami, na wspólnym szyciu i gotowaniu. Było to możliwe dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy 4a przygotowali zapiekanki i naleśniki, a uczniowie klasy 4b uszyli na maszynach maskotki "emotki" oraz robili parówki w cieście i piekli babeczki. Wszystkim bardzo się podobał taki nietypowy dzień w szkole.

Mobilne Laboratoria Przyszłości

 

W dniu 19 stycznia naszą szkołę odwiedziła ekipa Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Eksperci laboratoryjni prowadzili zajęcia pokazowe z druku 3D oraz wprowadzali w świat tzw. "Sztucznej inteligencji". Nasi uczniowie mieli możliwość poznać i przetestować program do rozpoznawania gestów oraz mogli dowiedzieć się na czym polega drukowanie 3D.

Laboratoria Przyszłości

Nasz szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w wysokości 70 tys. zł.

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której priorytetowym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła m.in.: meble, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, pomoce do robotyki, lutownice- stację lutowniczą, maszyny do szycia z akcesoriami, akcesoria kuchenne, aparat fotograficzny, nagłośnienie i mikser dźwięku, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, gimbal oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć z techniki.