Laboratoria Przyszłości

Nasz szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w wysokości 70 tys. zł.

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której priorytetowym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła m.in.: meble, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, pomoce do robotyki, lutownice- stację lutowniczą, maszyny do szycia z akcesoriami, akcesoria kuchenne, aparat fotograficzny, nagłośnienie i mikser dźwięku, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, gimbal oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć z techniki.