Konkurs plastyczny

Uczennica klasy IV Patrycja Brodawka została laureatką konkursu plastycznego zorganizowanego przez Agencje Rynku Rolnego związanego z programami „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” pod hasłem „I dziewczyny i chłopaki wiedzą, co to zdrowia smaki”. Podczas Gali Finałowej w Kielcach w dniu 25 listopada 2014r., Patrycji wręczono nagrodę, a następnie wszyscy laureaci uczestniczyli w interaktywnej zabawie oraz w konkursach z Fruktakami.

Pozostali uczniowie klasy IV oraz uczniowie klasy V, zwiedzali w tym czasie Kielce. Wraz ze swoimi opiekunami obejrzeli wystawę ptaków ozdobnych, podziwiali łabędzie i dzikie kaczki  oraz zwiedzili pod opieką przewodnika Pałac Biskupów Krakowskich. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy  w kinie Helios, gdzie uczniowie obejrzeli film  w wersji 3D „7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”.

Konkurs Wojewódzki

 

Uczniowie klasy VI przystąpili do etapów szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego (7 uczniów) i Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego (4 uczniów). Miło nam zakomunikować, że do II etapu Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego zakwalifikował się Jakub Staniek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Pangea

10 stycznia 28 uczniów z klasy V i VI przystąpiło po raz pierwszy do konkursu matematycznego Pangea, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Był to I etap konkursu, w którym uczniowie mięli do rozwiązania 15 zadań w ciągu 45 minut. Niewątpliwie była to wspaniała przygoda z matematyką.

II etap konkursu Mat. - Przyr.

II etap XI Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego odbył się 8 stycznia w naszej szkole.

W konkursie on - line wzięło udział 18 uczniów z powiatu opatowskiego, w tym dwoje uczniów naszej szkoły: Anna Flis i Jakub Szemraj. Serdecznie im gratulujemy za udział w konkursie, za zaangażowanie i poświęcony wielogodzinny czas na przygotowanie się do konkursu.

Konkursy przedmiotowe

Uczniowie klasy VI wzięli udział w XI edycji konkursów przedmiotowych. W  Konkursie Humanistycznym na etapie szkolnym uczestniczyło 4 uczniów, natomiast w  Matematyczno -Przyrodniczym - 9 uczniów.  Czworo uczniów uzyskało wymagane 60% i więcej, ale tylko dwoje uczniów zakwalifikowało się do II etapu Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego. Życzymy im dalszych sukcesów.

Bezpieczeństwo na piątkę

21 października 2013r. drużyna uczniów klasy V PSP w Baćkowicach reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach powiatowych VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Głównym celem konkursu jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania czasu wolnego jak również utrwalenie wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym. Zakres tematyczny konkursu obejmował: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo osobiste, pierwszą pomoc przedmedyczną oraz bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i w eliminacjach powiatowych startowało 17 drużyn. Nasi uczniowie w składzie: Flis Michał, Karbowniczak Mateusz i Szemraj Filip wykazali się dużą znajomością tematyki konkursu zajmując II miejsce w powiecie. Serdecznie im gratulujemy:).

Uczniów do konkursu przygotowała pani Ewa Stępień.

 

Bezpieczeństwo na piątkę

Uczniowie klasy V Marcin Chodorek, Wiktor Kozłowski. Dominik Gardian wzięli udział w IV edycji konkursu "Bezpieczenstwo na piątkę". Do konkursu przygotowywała ich Pani Ewa Stępień.

I etap konkursu Matematyczno-przyrodniczego

 Image  W I etapie Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego wzięli  udział uczniowie klasy VI Wioletta Kita, Paulina Dąbrowska, Karolina  Staniek, Aleksandra Grys, Jakub Wójtowicz, Kamil Gadowski. Niestety nikt  nie zakwalifikował się do II etapu.