Tropem świętokrzyskich atrakcji turystycznych

27 marca wraz z naszymi wychowawczyniami pojechaliśmy (uczniowie klas VII i VIII) na wycieczkę, której celem było poznanie Jaskini Raj oraz relaks we FlyParku.

Zwiedzanie jaskini rozpoczęliśmy od pawilonu i znajdującej się w nim wystawy wprowadzającej. Z zainteresowaniem oglądaliśmy znalezione w namulisku jaskini szczątki prehistorycznych zwierząt oraz krzemienne narzędzia pracy neandertalczyka. Wrażenie zrobiło na nas także odtworzone obozowisko rodziny neandertalskiej. Sama jaskinia zachwyciła nas różnorodnością i niesamowitymi kształtami form naciekowych, które kojarzyły nam się z różnymi stworami i stworkami. Wielkie poruszenie wywołały żyjące w jaskini jadowite pająki oraz dość duża kolonia śpiących nietoperzy.

Po tej niezwykle interesującej lekcji łączącej w sobie historię, geografię i przyrodę udaliśmy się do Kielc, gdzie we FlyParku spędziliśmy niezwykle udane dwie godziny. Trampoliny, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, strefy z gąbkami, równoważniami, tory przeszkód, strefa interaktywna z ekranami, a także strefa boksu, piłki nożnej i możliwość tworzenia budowli z dużych klocków zaabsorbowały nas całkowicie.