Festiwal Nauki

W dniach 25-26 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki, który w tym roku wprowadził nas w świat kosmosu. Gościliśmy Planetobus z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to mobilne planetarium, na którego półokrągłym "suficie" społeczność szkolna oglądała pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z CKN. W specjalnym namiocie zobaczyła niebo pełne gwiazd, poznała najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Mamy nadzieję, ze po takiej lekcji astronomii wszyscy z zaciekawieniem będą patrzeć w niebo. "W drugim dniu festiwalu  uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w grupowych „Zmaganiach Naukowych” rozwiązując zadania z  nauk matematyczno - przyrodniczych oraz prezentując doświadczenia. Obydwie grupy poradziły sobie  bardzo dobrze.  Tradycyjnie wszyscy uczestnicy zmagań dostali certyfikaty „Uczeń sukcesu” oraz naukowe cukierki.