233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor witając przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną. Następnie wystąpiły najstarsze przedszkolaki, nastąpiło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Podczas przedstawienia uczniowie przybliżyli wszystkim zgromadzonym najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego oraz przygotowaniem i uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję obejrzeć popisy taneczne uczniów klasy Va i klasy II oraz wysłuchać gry na skrzypcach i na keyboardzie w wykonaniu naszych uczennic. Występ uświetniły także patriotyczne piosenki zaśpiewane przez chór szkolny.  

Z pewnością atmosfera tego dnia, którą potęgowały galowe stroje uczniów i przedszkolaków, biało-czerwone flagi i piękne dekoracje, na długo pozostanie w naszej pamięci.