O Matmo!

W dniach 16,17 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyły się „Szkolne Dni Matematyki”.

Przez dwa dni uczniowie testowali najnowszą mobilną wystawę z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy ”O Matmo!”. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów pod okiem edukatorów z CNK sprawdzali na czym polega spacer z funkcją, czy istnieje asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi.

Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, wykazać się kreatywnością i pomysłowością w rozwiązywaniu łamigłówek.

Miło było nam również gościć przedszkolaków, rodziców, seniorów z Klubu Seniora oraz uczniów i nauczycieli ze SP w Piórkowie. Wszyscy osobiście mogli się przekonać jak piękne formy potrafią przyjmować matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie.

Oprócz wystawy 16 XI odbył się konkurs na matematyczne przebranie. Mogliśmy również zobaczyć wystawę plakatów o tematyce matematycznej wykonanych przez poszczególne klasy.

Wszystkim gratulujemy ciekawych pomysłów.

Natomiast 17 XI po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy XIII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W trzyminutowych zmaganiach z tabliczką mnożenia wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

I miejsce - Lilja Wojsa  kl. VIII ( 69 przykładów)

II miejsce - Irmina Jur  kl. IVa  ( 57 przykładów)

III miejsce - Michalina Kopera  kl. IVa oraz Jakub Ciecieląg  kl. VII ( 55 przykładów)            

Klasowymi mistrzami zostali:

kl. IVb - Julia Latała

kl. Va - Łukasz Kaczmarczyk

kl. Vb - Anna Krzyżanowska

kl. VI - Bartosz Kończyk

Gratulujemy super wyników!

Szkolne Dni Matematyki możemy zaliczyć do udanych. Okazało się, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda, która potrafi zachwycać, zaskakiwać i zabawić.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w działania.

Pragniemy również podziękować panu dyrektorowi Zbigniewowi Majeckiemu, panu Marcinowi Wojsie-przewodniczącemu Rady Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wystawy.

Szkolne koordynatorki projektu: Anna Karcz, Magłorzata Majecka, Ewa Stępień.