Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Na korytarzach królowały biało-czerwone dekoracje, uczniowie założyli galowe stroje, a zaproszeni goście uświetnili swym przybyciem obchody Święta Niepodległości.

W części oficjalnej pan dyrektor Zbigniew Majecki powitał wszystkich przybyłych na uroczystość, a następnie już po raz szósty o symbolicznej godzinie 11:11 na szkolnej sali gimnastycznej zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

W części nieoficjalnej (przygotowanej przez panie Joanną Flis i Joannę Stawiarską) prowadzący (Weronika Kaczmarczyk i Bartosz Kozłowski) z pomocą naukowca (Lena Bochenek) przenieśli widzów do roku 1773, gdzie poseł Tadeusz Rejtan (Filip Kot) wprost z obrad sejmu przybył do króla (Jakub Ciecieląg), przynosząc mu wieści o dokonanym podziale ziem polskich oraz wspólnie ze zgromadzoną u władcy szlachtą (Kacper Chyc, Przemysław Grzyb i Filip Pilarski) radzili nad przeprowadzeniem reform i powołaniem Komisji Edukacji Narodowej.

 

Po tej emocjonującej lekcji historii widzowie znów wrócili do czasów współczesnych. Następnie na tle tematycznych dekoracji wykonanych pod kierunkiem pani Anny Kargul, wysłuchali utworów poświęconych walce o wolność Ojczyzny – poetyckich w wykonaniu Mai Kubiak i Leny Kaczmarczyk oraz muzycznych zaprezentowanych przez chór szkolny w składzie: Łukasz Kaczmarczyk, Bartosz Kozłowski, Anastazja Krzyżanowska, Anna Krzyżanowska, Natalia Mazur, Julia Ostynowicz, Julia Osuch, Ewa Pargieła, Filip Pilarski, Lena Włodarczyk prowadzony przez panią Małgorzatę Czerwińską.

W końcu najstarsze przedszkolaki (pod kierunkiem pani Emilii Kołodziej) śpiewem i tańcem zachwyciły zgromadzoną na sali gimnastycznej widownię.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie występów i udzielił głosu panu wójtowi Marianowi Partyce oraz przewodniczącemu Rady Gminy panu Krzysztofowi Grzybowi.