Olimpiada Przedszkolaka

18 października 2023 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Gościliśmy przedszkolaków ze swoimi opiekunkami ze szkół we Wszachowie i Modliborzycach.

Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, rzut woreczkami do celu, bieg zwinnościowy z przejściem pod płotkiem oraz drużynowy skok w dal z miejsca. Wszystkie drużyny  świetnie się spisały i zajęły miejsca na podium! Na pierwszym stopniu stanęli reprezentanci gospodarzy z przedszkola z Baćkowic, na drugim – dzieci z Modliborzyc, a na trzecim – z Wszachowa. Wielkie gratulacje dla wszystkich!

 

Taneczną rozgrzewkę przy muzyce przeprowadziły dziewczynki z kl. VII – Zuzia, Maja i Jagoda. Taniec Papaja Dance zatańczyli uczniowie klasy VII. W sprawnym przeprowadzeniu konkurencji sportowych pomagali: Kinga i Filip z kl. VII.

Dyplomy, medale i puchary wręczali: Dyrektor PSP w Baćkowicach p. Z Majecki, pani dyrektor A. Czekaj, Sekretarz Gminy w Baćkowicach p. A. Ożygała oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim, p. R. Filipczak.

Dziękujemy sponsorowi naszej sportowej  imprezy - Gminnej Komisji  ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baćkowicach za fundusze na zakup trofeów oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.