Jaką szkołę wybrać?

Corocznie uczniowie klas ósmych szukają odpowiedzi na pytanie dotyczące ich przyszłości. Aby pomóc młodzieży w podjęciu decyzji nasza szkoła po raz drugi zorganizowała Giełdę Szkół. W tym roku ze względu na pandemię było to utrudnione, jednak i z tym sobie poradziliśmy. Zaproszone szkoły mogły zaprezentować się przez aplikację Microsoft Teams. Szkołami, które gościliśmy 24 i 25 marca był Zespół Szkół nr 1 w Opatowie, Zespół Szkół nr 2 w Opatowie, VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego i Technikum nr 8, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Kielcach oraz Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół, wysłuchania kilkunastominutowych prezentacji, oraz uzyskania szczegółowych informacji związanych z wyborem szkoły. Szkolna „impreza” pomogła uczniom rozwiać wiele wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące pytania. Jest to najlepszy sposób uzyskania pełnego zakresu informacji zawodowej i edukacyjnej w jednym czasie i w jednym miejscu.

Nad prawidłową organizacją czuwali: wychowawca klasy pani Ewa Stępień oraz pedagog szkolny Marta Kuchniak.

Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za obecność