Giełda szkół 2018/2019

Wybór szkoły, w której młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie profilu nie należy do najłatwiejszych. Aby ułatwić młodzieży ten wybór 29 marca bieżącego roku Zespól Szkół Publicznych w Baćkowicach był po raz pierwszy organizatorem i gospodarzem „GIEŁDY SZKÓŁ”.

W „imprezie” tej wzięli udział uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej oraz IIIa i IIIb gimnazjum. Szkołami, które gościliśmy był Zespół Szkół nr 1 w Opatowie, Zespół Szkół nr 2 w Opatowie, Zespół szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym, VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego i Technikum nr 8, Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie.  Podczas giełdy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych poprzez wysłuchanie kilkunastominutowych prezentacji, zaś na korytarzu szkolnym uwagę przyciągały stoiska przy których młodzież szkolna mogła uzyskać szczegółowe informację związane z wyborem szkoły.

Giełda Szkół okazała się edukacyjnym rarytasem, który pomógł młodzieży rozwiać wiele wątpliwości oraz odpowiedzieć na nurtujące pytania.