Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Dnia 22 stycznia 2024 r. nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.

W ten niezwykły świat książek najmłodszych czytelników wprowadziła Pani Bibliotekarka Teresa Koza. W pierwszej części uroczystości nasi pierwszoklasiści poznali regulamin wypożyczania, zasady postępowania z książkami i zachowania się w bibliotece. Nie obyło się również bez zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

 Następnieuczniowie klasy pierwszej uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu Pani Bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika, przekazała uczniom dyplomy i  wręczyła mianowanym czytelnikom książki podarowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych książek.