Biegi z okazji 20-lecia województwa świetokrzyskiego

Ponad trzystu reprezentantów świętokrzyskich szkół na sportowo uczciło jubileusz 20-lecia województwa świętokrzyskiego, uczestnicząc w biegach organizowanych przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy na kieleckim stadionie lekkoatletycznym w dniu 6 czerwca 2018 r.

Przybyłych na stadion przy ul. Bocznej w Kielcach młodych lekkoatletów przywitali organizatorzy zmagań – Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Alicja Stradomska, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach.

Najmłodsi, z klas I – II szkół podstawowych, mieli do pokonania dystans 400 m. Na III stopniu podium stanęła Gabriela Wojsa z klasy III b SP, a wśród chłopców II miejsce zajął Kamil Zimnicki z klasy II SP. Dobrze pobiegł również Wiktor Prusik i zajął V miejsce.

Czwarte miejsce w swoim biegu zajęła Ola Grzyb z klasy VII, a 13-y (na 37 startujących) był Mateusz Serwata z klasy VI. Pierwsze biegowe doświadczenia zebrały również dwie Natalie: Brodawka i Kot.

Sześciu najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało puchary, medale i dyplomy, natomiast dla wszystkich uczestników inicjatorzy rywalizacji przygotowali pamiątkowe koszulki.

Nad przebiegiem zawodów czuwał prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Wiesław Rożej, który pełnił funkcję sędziego głównego.

Niezwykła oprawa, fantastyczne nagrody i piękna pogoda sprawiły, że wszyscy uczestnicy biegowej rywalizacji wracali do domów w wyśmienitych humorach.