Ślubowanie uczniów SP

Jak co roku pierwszaki spotkały się w bardzo uroczystym dniu- dniu przyjęcia ich do braci szkolnej Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach. Przy wielu świadkach: Dyrekcji, nauczycielach, zaproszonych gościach, rodzicach oraz kolegach i koleżankach z różnych klas, dzieci 6 i 7 letnie powtarzały słowa przyrzeczenia. Zanim Pan Dyrektor Zbigniew Majecki ogromnym ołówkiem mianował ich pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności, maluchy musiały dzielnie stawić czoło wyzwaniom i odpowiadały na zagadki, śpiewały piosenki, liczyły, recytowały wierszyki i tańczyły taniec dyskotekowy. Wszyscy obecni doceniali ich starania i podziwiali piękne przygotowanie pierwszaczków. Ceremonia pasowania na ucznia zakończyła się wręczeniem dzieciom  dyplomów i słodkich upominków od Samorządu Uczniowskiego oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie im długo w pamięci, a szczególnie głęboko w serduszkach zapadną słowa uczniowskiego przyrzeczenia.