,,Wychowanie przez wspólne czytanie”

Od marca 2016 rozpoczęła się kolejna edycja projektu ,,Czytajmy dzieciom książki” pod hasłem ,,Wychowanie przez wspólne czytanie”.

Historię spotkania z Żyrafą  „Odwiedziła mnie żyrafa” opisał Stanisław Wygodzki, a  przeczytała uczniom klasy IA  i II B 
Pani Kierownik Gminnej Biblioteki w Baćkowicach  - Ewa Wosik. Barwnie zaprezentowana książka sprawiła, iż uczniowie z zainteresowaniem słuchali  opowieści o żyrafie, która niespodziewanie odwiedziła jednego z mieszkańców stolicy. 
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali specjalne zaproszenie do biblioteki, gdzie znajdą bogaty księgozbiór literatury dziecięcej.

 

 
8 marca 2016 p Anna Otolińska  -Brodawka zaprosiła najmłodszych czytelników z klas I –III  do bajecznej, pięknej i tajemniczej krainy Nudzimisiów.  Bardzo  ciekawie przeczytała fragment książki Rafała Klimczaka ,, Nudzimisie i przyjaciele”. Świat przesympatycznych stworków nakreślił  dzieciom  właściwe normy zachowania  się w różnych sytuacjach.
 
20.03.2016 Pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Baćkowicach Alicja Czekaj w niezwykły  sposób przeczytała uczniom  pełną humoru książkę autorstwa  Alexandra Steffensmeiera  pt,, Krowa Matylda na czatach” . Niepowtarzalną interpretacją tekstu sprawiła, iż książka podbiła serca słuchaczy . Dodatkowe walory książki to cudowne ilustracje prezentowane na tablicy interaktywnej , dzięki  którym  uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość.
10 czerwca podsumowano konkurs „Pięknie czytam ze zrozumieniem” w którym uczestniczyło 96 uczniów z klas I – III. Mistrzami czytania w 2016r zostali:
 

Oliwia Stańczak – I A

Wiktoria Baśkiewicz – I B

Natalia Brodawka – II A

Szymon Karcz – II B

Jakub Flis – III

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczniom!