"Znam swoją gminę..."

8 czerwca w ZSP w Baćkowicach w ramach projektu edukacyjnego „Znam swoją Gminę i województwo Świętokrzyskie” – w 1050 rocznicę Chrztu Polski gościliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Modliborzyc, Nauczycieli i Uczniów z SP w Modliborzycach, Piórkowa i Wszachowa. Podczas spotkania wyłoniono w eliminacjach gminnych „Super historyka”. W tym roku na podium stanęły trzy osoby Viktoria Łata ze szkoły podstawowej we Wszachowie, Adam Smoleń i Aleksandra Grzyb ze szkoły podstawowej z Baćkowic.

Przyznano nagrody za prezentowane legendy i prace plastyczne.

Aktorską grę pokazali uczniowie z Gimnazjum ukazując interpretację Chrztu Polski. Ciekawą interpretację Legendy o Lechu, Czechu i Rusie przedstawili uczniowie z Piórkowa – Teatr kukiełkowy. Ładnie zaprezentowali się uczniowie z Modliborzyc,  Baćkowic i Wszachowa. Reprezentanci szkół wykazali się wiedzą w żywej grze planszowej i pokazie mody.