Spotkanie z policjantem

W dniu 12.06.2024r w ramach realizowanego w klasie III projektu pt. „Poznajemy zawody” gościliśmy podkomisarza policji Pana Mariusza Chodałę.

Pan policjant opowiedział o swojej pracy. Na początku omówił co trzeba zrobić, aby być policjantem, jakie spełnić warunki, jaką szkołę skończyć, aby móc wykonywać ten zawód. Omówił również czym zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Pan Policjant przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się opowiadanie o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Niespodzianką była prezentacja na boisku szkolnym policyjnego DRONA.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Chodała za spotkanie i zaprezentowanie takiego odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.