Wycieczka do Wieliczki

14 października uczniowie klasy V wraz z opiekunami pojechali do Wieliczki na niezapomnianą przygodę i fascynujące spotkanie z górniczymi tradycjami i obrzędami. Wyprawa na trasę górniczą rozpoczęła się wyposażeniem każdego uczestnika w roboczy strój, kask i lampę, czyli ekwipunek godny górników. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Następnie każda grupa pod opieką swojego doświadczonego przewodnika zwanego  przodowym, zjechała szybem Regis na poziom 57 m pod ziemię, a później zeszła na poziom 100m. Przodowy prowadził nas – niedoświadczonych śleprów (początkujących w zawodzie górnika)- po labiryncie komór i korytarzy.   Mierzyliśmy poziom stężenia metanu, odszukiwaliśmy i wyznaczali drogę za pomocą mapy, rozbijaliśmy pokłady soli i detonowaliśmy ładunek. Po wykonaniu wszystkich zadań, zostaliśmy pasowani na górników i otrzymaliśmy certyfikaty. Był to dla nas ciekawie i aktywnie spędzony czas wolny.