Wycieczka do Wieliczki

W ramach wycieczki mieliśmy spacer po Starym Mieście w Krakowie -  Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Droga Królewska, Wawel.

Po zwiedzaniu Krakowa pojechaliśmy do Wieliczki – naszego głównego celu podróży- gdzie podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, kaplicę księżnej Kingi,  podziemne jeziora, konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Schodząc na dół pokonaliśmy 800 schodów i zeszliśmy na głębokość 135 metrów pod ziemię. Początek zwiedzania zaczął się w szybie Daniłowicza, tutaj podzieliliśmy się na dwie grupy i poznaliśmy naszych dwóch przewodników. To oni opowiedzieli nam o historii i tajemnicach Kopalni oraz legendę księżnej Kingi. Bardzo podobał nam się świetlny spektakl nad brzegiem jednego z solankowych jezior, któremu towarzyszyła kompozycja Fryderyka Chopina.