Warsztaty w Centrum Nauki Da Vinci

Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach z zakresu tematyki przyrodniczo-ekologicznej w ramach projektu  pn. „Warsztaty edukacyjne Ekodzieciaki –edukacja od najmłodszych lat ”, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Warsztaty odbyły się w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim.

W ramach warsztatów edukacyjnych nasi uczniowie przeprowadzali podstawowe eksperymenty naukowe, poznawać gatunki lokalnej flory i fauny, analizować poszczególne elementy środowiska naturalnego. Uczniowie m.in. poznawali właściwości gleby, sadzili cebulki kwiatowe, zbudowali ekologiczny karmnik dla ptaków, segregowali odpady.

W trakcie warsztatów dzieci miały  zapewniony poczęstunek w postaci napojów i  zdrowych przekąsek. W ramach udziału w projekcie, mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania wystaw Centrum Nauki.