Wycieczka do Warszawy uczniów klas 4-6

13 października 47 uczniów kl. IV-VI  wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Podczas trzygodzinnej podróży uczniowie zwiedzili wystawy stałe, m.in.: W „Strefie Światła” w otaczającym półmroku  przenieśli się w przestrzeń iluzji optycznych, poznali rozmaite formy promieniowania elektromagnetycznego. Dynamiczny „Świat w ruchu” pozwolił dowiedzieć się jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło. Uczniowie przyjrzeli się, jak powstaje tornado oraz doświadczyli tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.

Zobaczyli lodowe komety, poznali prawa hydrostatyki, robili bańki mydlane, itd., itd.

W „Majsterni” próbowali zbudować konstrukcję latającą. Na stole pojawiły się słomki, pianka izolacyjna, nożyczki, papier. Uczestniczyli w eksperymencie próbując wdmuchać kulkę do butelki. Fantastyczna nauka, fantastyczna zabawa.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Pełni wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do domu.