Wycieczka rowerowa

16 września uczniowie klasy V wraz z opiekunami i st. asp. Sławomirem Bednarskim,  wyruszyli na wycieczkę rowerową drogami po terenie naszej gminy. W czerwcu uczniowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową i wszyscy otrzymali swoje pierwsze prawo jazdy. Dzisiejsza wycieczka rowerowa była nagrodą za zdany egzamin, ale było to również ogromne wyzwanie. Mali rowerzyści  musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale sprawdzić się również jako rowerzyści. Ten praktyczny egzamin zdali na szóstkę. Celem przedsięwzięcia było promowanie używania elementów zwiększających bezpieczeństwo jazdy rowerem, integracja zespołu klasowego, poznanie historii kapliczki na Witosławskiej Górze, dostrzeganie walorów przyrodniczych Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego.