Znam swoją Gminę i Województwo

Dnia 10.06.2015rw ZSP w Baćkowicach podsumowano gminny projekt regionalny ,,Znam Gminę Baćkowice i woj. Świętokrzyskie” W projekcie uczestniczyły panie z Koła Gospodyń  Wiejskich z Modliborzyc, które piosnkami i przyśpiewkami ludowymi ukazały nam piękno naszego regionu. Uczniowie z kl B przedstawili ,,Legendę o powstaniu Baćkowic”, a wychowankowie SP z Modliborzyc zaprezentowali legendę o Emeryku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa przedmiotów, którymi posługiwali się nasi przodkowie. Rozstrzygnięto  konkurs  ,,Super Historyk", w którym uczestniczyło 10 uczniów z naszej gminy. 

 

I miejsce zdobyli: Damian Pawlicki i Amelia Wosik  ze Szkoły Podstawowej we Wszachowie,

III miejsce zdobył Radosław Śpiewak ze Szkoły Podstawowej z Modliborzyc.

GRATULUJEMY !!!