Akademia Bezpiecznego Puchatka II

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy I naszej szkoły zostali zgłoszeni do V edycji Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W ramach programu dzieci poznają zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, w szkole i w domu. Udział w tym programie jest szczytną inicjatywą poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.
  6 października uczniowie klasy I uczestniczyli w przedstawieniu "Pierwszaki 2016 - Zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Przedstawienie odbyło się w Opatowskim Ośrodku Kultury. Dzieci świetnie się bawiły, podziwiały Jeża Edka, Dinusia i Czarownicę. Przez zabawę i śpiewanie przypomniały sobie także zasady zdrowego odżywiania, numery alarmowe, zadania straży pożarnej.

W ramach realizacji programu ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach na których przypomniały sobie „ważne numery” pogotowia, policji, staży pożarnej i numer alarmowy 112. W ramach programu dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpiecznego zachowania się w czasie podróży. Uczyły się również zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pierwszaki utrwalali  sobie wszystkie zdobyte wiadomości o bezpieczeństwie w szkole i w domu, numery alarmowe. Wiedzą jak bezpiecznie wyruszyć na wycieczkę rowerową.