V Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły w składzie:   Kasia Zdyb, Iwona Kamińska, Amelia Wosik, Joanna Pająk i Damian Pawlicki pod opieką p. Bożeny  Lefek wzięli udział w  V Powiatowym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Opatowie pod patronatem Starosty Opatowskiego.                                                                                                                                       
W tegorocznych zmaganiach konkursowych uczestniczyło 3 zespoły z gimnazjów powiatu opatowskiego. Konkurs składał się z 5 konkurencji. Uczniowie rozwiązywali  test ekologiczny, rozpoznawali ekoznaki, bawili się w kalambury, brali udział w quizie ekologicznym. Drużyny prezentowały własnoręcznie wykonane z surowców wtórnych stroje ekologiczne.Uczestnicy konkursu musieli wykazać się  wiedzą ekologiczną znacznie wykraczającą poza materiał programowy gimnazjum, umiejętnością pracy zespołowej i talentem plastycznym. Konkurencje dostarczyły uczestnikom wielu emocji,  szczególnie kalambury i prezentacje  strojów  ekologicznych.

Po dwugodzinnych zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców. Drużyna z naszego gimnazjum zajęła I miejsce. Nagrody rzeczowe dla zwycięskiej drużyny i szkoły zostały ufundowane przez radnych powiatu opatowskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!