Sukces matematyczny w "Bartoszu"

W dniu 21 maja 2018 r. w LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie odbył się powiatowy konkurs  "Matematyczne pojedynki w Bartoszu" dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu opatowskiego. Konkurs miał na celu poszerzenie i udoskonalenie wiedzy z zakresu matematyki. Miał też sprawdzić umiejętności wykorzystania wiedzy matematycznej na co dzień i rozwijanie zdolności współpracy w zespole. W pojedynku wzięło udział 10 szkół, które reprezentowały 6 osobowe drużyny. Konkurs obejmował następujące konkurencje: domino matematyczne, futoshiki, matematyczna krzyżówka, test złożony z 13 zadań, gra „5 sekund”, konkurs plastyczny. Gimnazjaliści wykazali się zaangażowaniem i matematyczną wiedzą w każdej z konkurencji,  a także kreatywnością podczas konkursu plastycznego.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Grabkowska, Michał Chodorek i Mateusz Karbowniczak z kl.IIIa oraz Joanna Pająk, Jakub Staniek i Amelia Wosik z kl.IIIb. Uczniowie Ci uplasowali się na zaszczytnym III miejscu. Gratulujemy sukcesu!