"Tyle razem dróg przebytych..."

Rok 2016/2017 zakończył się 23 czerwca uroczystą akademią, na której gościli: Wójt Gminy Baćkowice pan Marian Partyka, Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Frejlich oraz ksiądz proboszcz Jerzy Kubik. Imprezę po raz ostatni prowadziła uczennica klasy IIIb Ania Flis wraz z uczniem klasy IIIa Darkiem Zasadowskim. Trzecioklasiści bardzo uroczyście pożegnali się ze szkołą. Akademię rozpoczęli polonezem, potem przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Podziękowaniom towarzyszyły piękne piosenki dedykowane dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom. Na zakończenie wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, ich rodzice listy gratulacyjne, a absolwenci świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość uświetniły przemówienia pana dyrektora oraz pana wójta, którzy uczniom i nauczycielom gratulowali sukcesów i życzyli wszystkim zgromadzonym udanych wakacji.