IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny

6 czerwca b.r. uczniowie naszej szkoły w składzie:  Kinga Podsiadło, Kasia Zdyb, Iwona Kamińska, Mateusz Woźniak i Marcin Krowiński pod opieką p. Bożeny Lefek wzięli udział w  IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Opatowie pod patronatem Starosty Opatowskiego. W tegorocznych zmaganiach konkursowych uczestniczyło 5 zespołów z gimnazjów powiatu opatowskiego.
Konkurs składał się z 5 konkurencji. Uczniowie rozwiązywali  test ekologiczny, rozpoznawali ekoznaki, bawili się w kalambury, brali udział w quizie ekologicznym. Drużyny prezentowały własnoręcznie wykonane z surowców wtórnych stroje ekologiczne.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się  wiedzą ekologiczną znacznie wykraczającą poza materiał programowy gimnazjum, umiejętnością pracy zespołowej i talentem plastycznym.
Konkurencje dostarczyły uczestnikom wielu emocji,  szczególnie kalambury i prezentacje  strojów  ekologicznych. Po dwugodzinnych zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców . Drużyna z naszego gimnazjum zajęła I miejsce. Nagrody rzeczowe dla zwycięskiej drużyny i szkoły zostały ufundowane przez Starostę Powiatowego i Radnych powiatu opatowskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!