Tydzień Kultury Języka

Tydzień Kultury Języka W dniach 7 - 12 marca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Tydzień Kultury Języka. Tegoroczne hasło Tygodnia brzmiało: Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo.

Te dni obfitowały zatem w wydarzenia kulturalne. W poniedziałek uczniowie klas I i II gimnazjum zaangażowani w działania TKJ wybrali się do kina Helios w Kielcach na kultowy film ,,Gwiezdne wojny’’, a dokładnie na siódmą część ,,Przebudzenie mocy’’. Po projekcji mieli możliwość wyrażenia swoich opinii i dyskusji na temat filmu.

 Z kolei we wtorek uczniowie kl. I – III szkoły podstawowej zapoznali się z przesympatycznymi Nudzimisiami – bohaterami książki Rafała Klimczaka ,,Nudzimisie”. Przeczytany fragment opowieści o tych miłych stworzonkach tak spodobał się niektórym dzieciom, że postanowiły przeczytać książeczkę w całości.

W czwartek bardzo przyjemne okazało się spotkanie Gabrysi Wosik – uczennicy kl. III b gimnazjum z przedszkolakami. Gabrysia pięknie przeczytała dzieciom mniej znaną, ale niezwykle ciekawą baśń ,,Stary szewc i krasnoludki” braci Grimm. Przedszkolaki obejrzały również bardzo atrakcyjne ilustracje w książce i postanowiły zatrzymać ją w swym kąciku czytelniczym.

Dla uczniów kl. IV – VI został zorganizowany konkurs na plakat promujący czytelnictwo, natomiast gimnazjaliści z kl. I promowali czytelnictwo za pomocą własnoręcznie tworzonych komiksów.

Uczniowie podczas Tygodnia aktywnie uczestniczyli w różnych formach kultury: od książki poprzez komiks do filmu.