Edycja II - Bezpieczny Puchatek

22 października w ramach programu KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA  realizowanego przez uczniów klasy I, dzieci dowiedziały się, że istnieją instytucje, których zadaniem jest pomaganie w niebezpiecznych sytuacjach. Nauczyły się na pamięć WAŻNYCH numerów telefonów: 112, 997, 998,999, 992. Dzieci zapoznały się z pracą strażaków. Spotkały się z Panem Wiesławem Kozą, który opowiedział uczniom o zadaniach straży pożarnej, pokazał rodzaje samochodów, które używają strażacy w swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Każdy pierwszak mógł założyć również  kask i strój strażacki. Po powrocie z wycieczki narysowały piękne rysunki.

4.JPGNa kolejnych zajęciach dzieci realizowały temat Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, poznały zasady ruchu drogowego oraz znaki drogowe.

Bezpieczeństwo na drodze to kolejny temat naszego programu. Dzieci dowiedziały się co to jest droga, jezdnia, chodnik, pobocze, skrzyżowanie i przejście dla pieszych.


Nie każde dziecko dociera do szkoły pieszo, dlatego na tych zajęciach przypomnieliśmy jak korzystać z autobusu szkolnego.

Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar Wyposażenie roweru i bezpieczna jazda na nim to kolejny temat naszych zajęć. Bezpieczeństwo w szkole, klasie i na przerwie - te tematy pomogą nam uniknąć groźnych sytuacji i zapewnią bezpieczną naukę i zabawę.

Ważnym punktem naszego programu był temat jak zachować się w domu, gdy nie ma rodziców.

Test Bezpieczeństwa sprawdził wiedzę Pierwszoklasistów z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole i na drodze.