"Czytanie - najlepsza inwestycja"

            „Czytanie jest najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka”

 

Uczniowie klasy I B przygotowując się do konkursu czytelniczego aktywnie uczestniczą  w edukacyjnych grach i zabawach językowych , które rozwijają spostrzegawczość, dokładność, kształcą wyobraźnię, stanowią inspirację do tworzenia własnych pomysłów literackich.

 

W świat uniwersalnych wartości, szacunku, odpowiedzialności, braterstwa wśród najmłodszych wprowadziła nas pani Barbara Smoleń. Prezentując  uczniom klasy IB książkę Elizy Piotrowskiej pt. TupcioChrupcio.  Nie dam sobie dokuczać. Bardzo pięknie, przeczytana historia stała się tematem do rozmów z uczniami. Dały one odpowiedź i nadzieję na czasami trudne sytuacje jakie przeżywają dzieci w otoczeniu  rówieśników.

29 stycznia 2015r. w niezwykły świat książek wprowadziła nas pani Joanna Stawiarska.
W ramach projektu „Czytajmy dzieciom książki” przeczytała nam fragment utworu Wojciecha Casarza i Katarzynyy Terechowicz pt. „Pamiętnik grzecznego psa”.
Humor, dynamiczna interpretacja, pomysłowe ilustracje rozbawiły słuchających uczniów i zainteresowały dalszymi losami energicznego szczeniaka Wintera.
6 lutego 2015r. gościliśmy miłośnika literatury pięknej pana Mariusza Karcza.
 
Autorska interpretacja teksów, ilustrowane sceny z życia bohaterów sprawiły, iż dużym zainteresowaniem cieszyły się książki Svena „Polowanie na lisa” oraz Jujji Wieslander i Tomasza Wislandera „Mama Mu na sankach” i „Mama Mu sprząta”.

 

W maju w klasach I-III podsumowany został projekt edukacyjny, pt ,,PIĘKNIE  CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM”.  Do konkursu przez kilka miesięcy przygotowywało się 70 uczniów. W wyniku eliminacji klasowych najlepsze trzy osoby z każdej klasy reprezentowały swoich kolegów na forum szkoły.  Komisja konkursowa oceniała; płynność, właściwe tempo, wyrazistość czytania głośnego oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem i odpowiedzi na pytania.

 

                                                  Lista laureatów projektu czytelniczego:

                                    Kl I A  Aleksandra  Wiewiór            Kl I B   Dawid Kozłowski

                                             Kl II    Jakub Flis                      Kl III    Karcz Bartłomiej

Bardzo nas cieszy liczny udział  uczniów klas młodszych w konkursie oraz wysoki poziom uczestników. Gratulujemy!!!