Mistrzynie Województwa

1 grudnia 2017 r. (piątek) reprezentacja piłki nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej w składzie: Klaudia Stańczak (VI), Natalia Grzyb(VII), Alicja Niedbała (VI), Natalia Kot (V), Julia Dąbrowska (VI), Paulina Pargieła (V), Anastazja Staniek (V) i Natalia Brodawka (IV) zdobyła Mistrzostwo Województwa i przywiozła trofea ufundowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach: puchar i złote medale. Ponadto Julia Dąbrowska została Najlepszą Zawodniczką turnieju.

Droga do sukcesu miała kilka etapów. Pierwszym były wygrane zawody powiatowe, które odbyły się w Bidzinach, następnym - pokonanie  w półfinale wojewódzkim w Wilczycach drużyn reprezentujących szkoły z Daromina, Wilczyc, Rudek, Niedźwic i Klimontowa i tym samym awans do finału wojewódzkiego.

Turniej finałowy odbył się w Skarżysku Kamiennej, gdzie spotkały się zwycięskie zespoły z 9 półfinałów wojewódzkich tj. Baćkowice, Chęciny, Kielce nr 25, Końskie nr 1, Staszów, Małogoszcz, Kołaczkowice, Włoszczowa i Skarżysko Kamienna.  Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” w trzech grupach eliminacyjnych, a drużyny z pierwszych miejsc zagrały w ścisłym finale. Nasze dziewczęta nie pozostawiły złudzeń i wygrały  z piłkarkami z Włoszczowej 4 : 0, a zespół gospodyń ze Skarżyska pokonały  5 : 2. Dodatkową nagrodą za zwycięstwo w zawodach wojewódzkich jest możliwość wyjazdu wiosną na Mistrzostwa Polski.

Gratulujemy zdobycia tytułu Mistrzyń Województwa naszym zawodniczkom, życzymy wytrwałości w treningach dziewczętom i trenerowi panu Krzysztofowi Grzybowi.