Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich szkół podstawowych i gimnazjalnych odbył się 24.11.2016 r. na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. Wzięły w nim udział reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum z naszej szkoły z dobrymi efektami.

Dziewczęta ze Szk. Podst. w składzie: Natalia Brodawka, Anastazja Staniek, Patrycja Bera (R), Alicja Niedbała, Natalia Grzyb, Patrycja Brodawka, Marlena Wasińska, Maja Brodawka i Aleksandra Grzyb zajęły VI miejsce, poprawiając wynik z roku ubiegłego. Chłopcy ze szk. podstawowej wywalczyli też dobre - VII miejsce wśród 10 rywalizujących sztafet.

Dziewczęta reprezentujące gimnazjum zajęły VIII miejsce na 10 sztafet, wyrównując czas z roku ubiegłego, w bardzo mocno obsadzonej konkurencji. Sztafeta pływacka chłopców gimnazjum w składzie: Dariusz Zasadowski, Mateusz Gumuła, Pascal Van Dee, Bartosz Wójcik, Jakub Kargul, Jakub Rej, Jakub Kowalski, Michał Flis, Arkadiusz Podsiadło, Marcin Krowiński, Bartłomiej Grzesik (R) i Mikołaj Kargul (R) pobiła rekord Szkoły przepływając dystans 10 x 25 m w czasie 2.34, 20 s, co dawało im IV miejsce i poprawiony wynik sprzed 3 lat o 3 sekundy.

Brawo dla wszystkich uczestników zawodów za wytrwałość w pływackim treningu!