"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

W piątek i sobotę (01-02.04.2016), na obiekcie GOKSiR-u w Nowinach rozegrane zostały finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

W piątek, drużyna chłopców do lat 8, stanowiących reprezentację Szkoły Podstawowej z Baćkowic, wygrała wszystkie spotkania, zajmując I - e miejsce w turnieju.

W drużynie z naszej szkoły grali: Filip Stańczak, Dawid Kaczmarczyk, Wiktor Prusik, Maciej Dąbrowski, Kacper Kot, Szymon Karcz, Mateusz Wójtowicz, Jakub Brodawka.

W drugim dniu zawodów dziewczęcy zespół złożony z zawodniczek do 12 lat powtórzył wyczyn młodszych kolegów zajmując I - e miejsce w województwie, co było równoznaczne z wzięciem udziału w finałach krajowych turnieju. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Grzyb, która zdobyła 12 bramek.

Krajowy finał XVI edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywany był w Warszawie w dniach 30.04.- 02.05. 2016 r.  Województwo świętokrzyskie wśród dziewcząt do lat 12 reprezentowała Szkoła Podstawowa z Baćkowic. Dziewczętom nie udało się powtórzyć wyniku sportowego, gdyż poziom turnieju był dużo wyższy niż przed rokiem, ale nasze młode piłkarki na boisku dały z siebie wszystko i dzielnie walczyły. Było to dla nich następne doświadczenie piłkarskie oraz wspaniała warszawska przygoda: spotkania ze znanymi ludźmi ze świata sportu, spacery po stolicy i wizyta na Stadionie Narodowym.

Brawa należą się drużynie, która występowała w składzie: Natalia Grzyb, Aleksandra Grzyb, Julia Dąbrowska, Oliwia Dąbrowska, Klaudia Stańczak, Alicja Niedbała, Anna Lis, Karolina Zimnicka, Marlena Wasińska, Natalia Kot i Wiktoria Pargieła.