Sukcesy sportowe gimnazjalistów

Wiosna sprzyjała sportowcom Gimnazjum Publicznego w Baćkowicach. Odnieśli oni kolejne sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

11 kwietnia w Bałtowie odbył się finał wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wśród 120 biegaczek zgrupowanych w 21 zespołach, na starcie była też drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Paulina Kwapisz, Iwona Gardynik, Wioletta Brodawka, Angelika FrejlichAgnieszka Zawada. Dziewczęta  wywalczyły VI miejsce. Należą się im szczególne gratulacje gdyż świetnie poradziły sobie, mimo ciężkich warunków terenowych, w jakich odbywał się bieg.

5 marca w Mircu a 7 marca w Kunowie odbyły się wojewódzkie półfinały w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt gimnazjum. Uczestniczyły w nich dziewczęta z  Gimnazjum w Baćkowicach, które wcześniej wygrały zawody powiatowe. Uczennice klasy I - Magdalena Kot i Kinga Chaniecka zajęły II miejsce w Mircu, natomiast zawody w Kunowie wygrały gimnazjalistki z baćkowickiego gimnazjum w składzie: Angelika Frejlich i Kinga Olech i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbył się 26 marca w Bodzentynie. Dziewczęta zajęły tam VII miejsce, co prawda nie medalowe, ale są tym samym w 16 najlepszych tenisistek stołowych w województwie świętokrzyskim.

Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki corocznie organizuje cieszący się dużym zainteresowaniem halowy turniej piłki nożnej chłopców. 6 kwietnia b.r. w Łoniowie odbyła się 18 już jego edycja. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z 9 gmin zrzeszonych w związku. Gminę Baćkowice reprezentowała drużyna w składzie: Dawid Czaja, Karol Kryściak, Erwin Podsiadło (B), Jan Kuchniak, Daniel Czerwik, Mariusz Ślusarz, Piotr Danek i Dawid Masternak, która bez trudu dotarła do finału, w którym po zaciętym meczu uległa zespołowi z Bogorii. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców został Dawid Czaja.