Zawody w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 5 października br. w Zochcinku odbyły się zorganizowane przez nauczycieli ZS nr 1 w Opatowie powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze szkolne sztafety triumfowały w trzech kategoriach.

Na I miejscu ukończyły zawody dziewczęta ze szkoły podstawowej (klasy VI, V, IV), dziewczęta starsze (gimnazjum oraz klasa VIII i VII) i chłopcy starsi (gimnazjum oraz klasy VIII i VII). Dało im to awans do finału wojewódzkiego. Gratulacje dla wszystkich biegaczek i biegaczy, którzy zmierzyli się z niełatwą trasą biegu przełajowego!

Finał Wojewódzki odbył się 9 października br. tradycyjnie już w Rytwianach przy Klasztorze Pokamedulskim, gdzie spotkały się najlepsze sztafety z całego województwa. Zawody te potwierdziły dobrą formę biegową naszej młodzieży, gdyż osiągnęli oni najlepsze wyniki w dotychczasowej historii startów. Dziewczęta starsze zajęły 4 miejsce, dziewczęta młodsze i chłopcy 6  miejsca  w gronie około 20 startujących sztafet w każdej kategorii. Gratulujemy sukcesów, wytrwałości i walki na trasie biegu!